Skip to main content

     

                

A/A  No Club/Team Driver Nat/ty Co-driver  Nat/ty CAR  Year CAT CC
1     WOLHFART Volker LAUTON Karin PORSCHE 911 SC 1980   3000
2   TRISKELION GEORGOSOPOULOS Aris PAPANIKOLAOU Eleni JENSEN INTERCEPTOR III 1972  H  7200
3     STEFOU Alexandros-Lazaros ZACHAROPOULOS Nikolaos DATSUN 180B 1978   1600
4     FAULKNER Mark ROGERS Neil MGA MKII FHC 1961  E  1622
5     ARVANITIS Nikolaos* CHARALAMPAKI Ioanna* AUSTIN Healey 100/4 BN2 1956  E  2660
6     NOBLE John NOBLE Jean FRAZER NASH 327/80 Convertible 1938   1971
7     BEECHENER Richard BEECHENER Anja MERCEDES BENZ W113 230 SL 1964  F  2300
8     ADRIAENS Serge BELMANS Danielle PORSCHE 911  1989  YT  3200
9     EVRARD Jacques PAQUE Dominique PORSCHE 911 1984  J  3200
10     KNUCHEL Ulrich KNUCHEL Verena TRIUMPH Dolomite 1977   1977
11   TRISKELION DORIS Konstantinos TBA TRIUMPH Herald 1964  F  1200
12   Peugeauto VAN ZANTEN Edward** VAN ZANTEN Mirjam PEUGEOT 504 Coupe 1972  H  2200
13   Peugeauto KEIJSER Ton** KEIJSER Mariken MGA Roadster 1958   1622
14   Peugeauto KLOK Martijn PELOSO Samantha PEUGEOT 504 Coupe 1970  G  1971
15   Peugeauto BOSMA Jaap BOSMA-MEINSMA Agatha PEUGEOT 404  XC7  1971  G  1618
16     DENNISEN Fons MEESTERS Jolijn DATSUN Fairlady 1600  1969  G  1595
17   Peugeauto VAN DIJKEN Chris VAN DIJKEN Jolanda PEUGEOT 204 Convertible 1967  G  1100
18     RESERVED RESERVED TBA      
19     FOWLER David BARNICOAT James PORSCHE 911 SC 1979   2993
20     OGNEAN Viorel OGNEAN Levana TOYOTA Celica Supra 1982  J  2800
21   PAGODA SL KLUB POLSKA FILIPOWICZ Tomasz RODEK Joanna Lidia MERCEDES BENZ W121 190 SL 1959   1987
22   PAGODA SL KLUB POLSKA GUBEL Aleksander GUBEL Krystyna MERCEDES BENZ W113 230 SL 1966  G  2300
23   PAGODA SL KLUB POLSKA OLSZEWSKI Jerzy OLSZEWSKA Aleksandra MERCEDES BENZ W113 280 SL 1969  G  2778
24   PAGODA SL KLUB POLSKA POSMYK Jordan PALUCHOWSKI Pawel MERCEDES BENZ W113 230 SL 1965  F  2778
25   PAGODA SL KLUB POLSKA JUSZCZYK Mariusz JUSZCZYK Iwona MERCEDES BENZ W113 230 SL 1965  F  2300
26   PAGODA SL KLUB POLSKA MALUSZYNSKA Joanna DOBANIEWICZ-GRABOWSKA Magdalena MERCEDES BENZ W113 280 SL 1970  G  2778
27   PAGODA SL KLUB POLSKA MOSCICKI Artur MOSCICKI Adrian MERCEDES BENZ W113 280 SL 1969  G  2778
28   PAGODA SL KLUB POLSKA RESERVED RESERVED TBA      
29   PAGODA SL KLUB POLSKA RESERVED RESERVED TBA      
30   PAGODA SL KLUB POLSKA RESERVED RESERVED TBA      
31     HOFSTATTER Heimo HOFSTATTER Katharina ALFA ROMEO 1750 GTV 1969  G  1750
32     RESERVED RESERVED        
33     RESERVED RESERVED        
34     RESERVED RESERVED        
35     RESERVED RESERVED        
36     RESERVED RESERVED        
37     RESERVED RESERVED        
38     RESERVED RESERVED        
39     RESERVED RESERVED        
40     RESERVED RESERVED        
41   GLAS LA PENNA Fabio BARATTOLO Anna Beatrice ALFA ROMEO Alfetta 1.8 1974  H  1779
42   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
43   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
44   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
45   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
46   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
47   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
48   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
49   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
50   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
51   SCUDERIA CAMPIDOGLIO RESERVED RESERVED        
52     SHARPE Henry TBA   LANCIA Fulvia Coupe 1,3s 1971  G  1290
53     BRUN-WIBAUX Francois BRUN-WIBAUX Rondell TBA      
54   TRISKELION VATOPOULOU Katerina INGLESI Demi MERCEDES BENZ W113 280 SL 1971  G  2778
55   TRISKELION/ELIA BIZAS Ioannis KRASSAS-BIZA Valentini VW Beetle Convertible 1978   1292
56     ZACHOPOULOS George ANTONATOU Christina FERRARI 400i 1979   4790
57     ROLLS Jonathan TBA SAAB 96 "LeMan" 1963  F  841
58   TEAM ION RESERVED RESERVED        
59   TEAM ION RESERVED RESERVED        
60   TEAM ION RESERVED RESERVED        
61   BRT RESERVED RESERVED TBA      
62   BRT RESERVED RESERVED TBA      
63   BRT PAPWORTH Jonathan PAPWORTH Lynn MG C Roadster 1969  G  2912
64     CALDWELL Alastair CHRISTODOULOU Rachel TBA      
65     BENNETT Chris BENNETT Marion TBA      
66     RESERVED RESERVED TBA      
67   TRISKELION VOUDOURIS Stylianos REKKAS Antonios ALFA ROMEO GT 2000 Veloce 1971  G  1962
68     VOTZAKIS Pavlos KATMEROU Vassiliki BMCL Mini 1000 1977   998
69   TRISKELION SOURLAS Konstantinos KOKKIASMENOS Manos TBA      
70   TRISKELION NEZERITIS Andreas ALEXANDROPOULOS Andreas TBA      
     NSE (Non Special Equipment ) trophy participants will be announced after the end of Scrutineering, Monday the 4th of October @ Honorably president of the Organizing Committee

@RESERVED:

An individual or Club that already paid the entry as described on regulations to reserve a position and still has to decide on car and crew

*POSITION 1-2-3 are occupied by TdP2020 WINNER, 2nd and 3rd Crew. Rest of first position from 4-20 will be held by teams as finished in 2020

** WINNER TdP2019

***WINNER TdP2018